İlayda Çevik kimdir?

İlayda Çevik kimdir?
 
Atv'nin Yeni Dizisi Gel Dese Aşk'da Bahar karakterini canlandıran oyuncu İlayda Çevik kimdir? İlayda Çevik Dizileri Filmleri İlayda Çevik Boyu, kilosu, burcu
 
İlayda Çevik 22 Aralık 1994 yılında Balıkesir'de doğdu. İlk olarak Burhaniye Belediye Kent Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra ise Tiyatroda oyunculuk yapmaya başlamıştır. Ortaokul yıllarında iken Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinde tiyatro egitimi almıştır. Daha sonra ise eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezinde devam etmiştir.
 
İlayda Çevik Fransızca ve Almancayı çok iyi biliyordur.
Yeditepe Ünüversite  Tiyatro Bölümüne girmiş ve mezun olmuştur. 2013 yapımı karagül dizisi ile ekranlara çıkmış seyirvi tarafındanda sevilmiştir. Aşk Bir Rüya Thapki Değişecek mi? Hint dizisi Thapki Pyaar Ki Aşk Bir Rüya'da Thapki karakterine hayat veren Jigyasa Singh'in yerini neden bir başkası alacak? 
 
İlk sinema filmi ise 2015 yapımı "Kızım İçin" dir.
Oyuncunun boyu 1.72 kilosu ise 55'dir. Göz rengi mavi burcu oğlaktır.
 
Karagül dizisinden sonra kanal D ekranlarında yayınlalan isimsizler dizisinde başrol karakterlerden birini canlandırmıştır.  En son dizisi ise Sen Anlat Karadeniz'dir. Şimdilerde ise Gel Dese Aşk dizinde rol almaya başlamıştır. Hint dizisi Thapki Pyaar Ki Aşk Bir Rüya'da Bihaan Pandey karakterini canlandıran oyuncu Manish Goplani'nin sevgilisi kim? Manish Goplani kiminle çıkıyor? Manish Goplani ve Monica Khanna sevgili mi?
 
İlayda Çevik'in Yeraldığı Dizileri
  • Sen Anlat Karadeniz (2018 yapımı karakteri Berrak)
  • Savaşçı (2017 yapımı Türkmen Kızı Gül Ayşe/ Konuk Oyuncu)
  • İsimsizler (2017 yapımı karakteri Yıldız)
  • Karagül (2013 yapımı karakteri Maya Şan Verdi)
  • Gel Dese Aşk (2020)
İlayda Çevik filmleri 
  • Bir Cenaze (2015 yapımı Kısa Film)
  • Kızım İçin (2015 yapımı karakteri Ayça)
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz