Vazgeçmem Pakistan dizisinin baştan sona incelemesi

Vazgeçmem Pakistan dizisinin baştan sona incelemesi

 

İsra ve Şahzaib, birbirlerini çok seviyor ve hep birlikte olmak istiyorlarmış. Fakat aileleri, onların bu sevgisine karşı çıkıyor ve onları ayırmak istiyormuş.

Aileleri, onları başka çocuklarla evlendirmek istiyorlarmış. İsra'nın kuzeni Nimra, onunla evlenmek isteyen bir çocukmuş. Şahzaib'in kuzeni Narmeen ise onunla evlenmek isteyen bir kız çocuğuymuş.

 

İsra ve Şahzaib, ailelerinin baskısına boyun eğmeyip sevgilerini savunmaya karar vermişler. Bu yüzden hem aileleriyle hem de kötü kalpli Nimra ve Narmeen ile mücadele etmek zorunda kalmışlar. Aşkları uğruna sınırları zorlayan İsra ve Şahzaib'i nasıl bir son bekliyormuş? Karşılaştıkları tüm engelleri aşabilecekler mi? Yoksa aşklarından vazgeçmek zorunda mı kalacaklarmış?

 

İsra ve Şahzaib, kaçarak nikah kıymaya gitmişler. Fakat aileleri onları yakalamış ve ayırmışlar. İsra'nın babası onu dövmüş ve evden kovmuş. Şahzaib'in annesi ise onu tehdit etmiş ve Narmeen ile evlenmesi için zorlamış. İsra ve Şahzaib, birbirlerinden koparılmışlar. Ama yine de birbirlerine olan sevgilerinden vazgeçmemişler.

 

İsra, sokakta kalmış. Ona yardım eden tek kişi, Şahzaib'in en yakın arkadaşı Sameer olmuş. Sameer, İsra'ya bir iş bulmuş ve ona sahip çıkmış. Fakat Sameer'in de İsra'ya karşı duyguları varmış. Şahzaib ise Narmeen ile evlenmek üzereyken, son anda kararını değiştirmiş ve nikah masasından kaçmış. İsra'yı aramaya başlamış.

 

Şahzaib, İsra'yı bulmuş ve onu almak için Sameer'in evine gitmiş. Fakat Sameer, İsra'yı bırakmak istememiş ve ona sahip olmak için uğraşmış. İsra ve Şahzaib, Sameer ile tartışmışlar. Bu sırada Narmeen de gelmiş ve Şahzaib'i vurmuş. Şahzaib yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış.

 

Şahzaib, hastanede hayata tutunmaya çalışırken, İsra onun başında beklemeye devam etmiş. Aileleri de olaydan sonra pişman olmuş ve İsra ile Şahzaib'in evliliğini kabul etmişler. Fakat Şahzaib'in hayatta kalması için mucizeye ihtiyaç varmış.

 

Şahzaib, mucizevi bir şekilde iyileşmiş ve hastaneden taburcu olmuş. İsra ve Şahzaib, ailelerinin de desteğiyle mutlu bir şekilde evlenmişler. Düğünlerinde herkes onları tebrik etmiş ve kutlamış. Fakat Nimra da hapisten kaçmış ve intikam almak için plan yapmış. Nimra, İsra'yı kaçırmış ve onu öldürmek istemiş.

 

Nimra, İsra'yı bir depoya götürmüş ve onu dövmüş. İsra, Nimra'dan kurtulmak için direnmiş ama başarılı olamamış. Nimra, İsra'yı bıçaklamak üzereyken, Şahzaib gelmiş ve onu durdurmuş. Şahzaib, İsra'yı kurtarmış ve Nimra'yı polise teslim etmiş. İsra ve Şahzaib, birbirlerine sarılmış ve aşklarını bir kez daha ilan etmişler.

 

İsra ve Şahzaib, Nimra'nın saldırısından sonra iyileşmişler ve yeni evlerine taşınmışlar. İsra hamile olduğunu öğrenmiş ve çok sevinmiş. Şahzaib de babalık duygusunu yaşamış ve eşine daha çok bağlanmış. İsra ve Şahzaib, bebekleri için hazırlık yapmaya başlamışlar. Fakat Nimra da hamile olduğunu iddia etmiş ve Şahzaib'in çocuğunu taşıdığını söylemiş.

 

Nimra'nın hamilelik haberi herkesi şok etmiş. Nimra, Şahzaib ile evlenmek için uğraşmış ve onu İsra'dan ayırmak istemiş. Şahzaib ise Nimra'nın yalan söylediğini düşünmüş ve ona inanmamış. İsra da Şahzaib'e güvenmiş ve onunla birlikte olmaya devam etmiş. Fakat Nimra'nın hamileliği gerçekmiş ve bunu kanıtlamak için elinden geleni yapmış.

 

Şahzaib, Nimra ile evlenmek istemediğini söylemiş ve İsra'yı terk etmeyeceğini belirtmiş. Fakat babası ona baskı yapmış ve onu tehdit etmiş. İsra, Şahzaib'in zor durumda olduğunu anlamış ve onu kurtarmak için fedakarlık yapmış. İsra, Şahzaib'e boşanma kağıtlarını imzalatmış ve onu Nimra ile evlenmeye ikna etmiş. Şahzaib, İsra'nın bu kararına çok üzülmüş ama onun isteğine saygı duymuş.

 

Şahzaib, Nimra ile evlenmiş ama ona hiç ilgi göstermemiş. Nimra ise Şahzaib'i kendine aşık etmek için çabalamış ama başarılı olamamış. İsra ise hamileliği nedeniyle zor günler geçirmiş. Ona yardım eden tek kişi, Raza olmuş. Raza, İsra'ya bir iş bulmuş ve ona sahip çıkmış. Fakat Raza'nın da İsra'ya karşı duyguları varmış.

 

İsra, doğum yapmak üzereyken hastaneye kaldırılmış. Raza, onun yanında olmuş ve ona destek olmuş. İsra, bir kız çocuğu doğurmuş ve ona Zara adını vermiş. Şahzaib ise Nimra'nın hamileliği nedeniyle mutlu değilmiş. Nimra'nın yalan söylediğinden şüphelenmiş ve test yaptırmış. Test sonucunda Nimra'nın hamile olmadığını öğrenmiş ve çok sinirlenmiş.

 

Şahzaib, Nimra'yı yalan söylediği için azarlamış ve ondan boşanmak istemiş. Nimra ise pişmanlık duymuş ve af dilemiş ama Şahzaib onu affetmemiş. Şahzaib, İsra’nın peşine düşmüş ve onu bulmuş. İsra’yı gördüğünde çok sevinmiş ve ona sarılmış. İsra, Şahzaib’i görünce şaşırmış ve duygulanmış. Şahzaib, İsra’ya kızını görmek istediğini söylemiş ve onu evine götürmüş. İsra, kızı Zara ile tanıştırmış ve onunla vakit geçirmiş.

 

İsra ve Şahzaib, Zara ile birlikte olmaktan çok mutlu olmuşlar. İsra da Şahzaib’e karşı duygularını bastıramamış ama ona güvenemediği için kendini geri çekmiş. Şahzaib, İsra’ya yeniden evlenme teklif etmiş ama İsra kabul etmemiş. Şahzaib, İsra’yı ikna etmek için elinden geleni yapmış ve ona hediyeler almış. Fakat İsra, Şahzaib’in hediyelerini geri göndermiş. Şahzaib, İsra’nın kalbini kazanmak için çaresizmiş.

 

 

Şahzaib, İsra’ya bir sürpriz yapmış ve onu doğum gününde evine davet etmiş. İsra, Şahzaib’in davetini kabul etmiş ama ona güvenmediği için tedirginmiş. Şahzaib, İsra’yı evine getirmiş ve ona güzel bir parti hazırlamış. İsra, Şahzaib’in bu jestine şaşırmış ve duygulanmış. Şahzaib, İsra’ya bir yüzük vermiş ve ona yeniden evlenme teklif etmiş.

 

 

İsra, Şahzaib’in evlenme teklifini kabul etmiş ve ona sarılmış. Şahzaib, İsra’ya çok mutlu olduğunu söylemiş ve onu öpmüş. İsra ve Şahzaib, yeniden bir araya gelmekten çok memnunmuşlar. Fakat Nimra ve Raza da hapisten kaçmış ve onların mutluluğunu bozmak için plan yapmışlar. Nimra ve Raza, İsra ve Şahzaib’i öldürmek için birlik olmuşlar ve onlara saldırmak için hazırlanmışlar.

 

 

İsra ve Şahzaib, düğün günü gelmiş ve gelinlik ve damatlık giymişler. Aileleri ve arkadaşları onları tebrik etmiş ve kutlamışlar. İsra ve Şahzaib, çok mutluymuşlar ve birbirlerine yemin etmişler. Fakat Nimra ve Raza da gelmiş ve onlara saldırmışlar. Nimra, Şahzaib’i vurmuş ve kaçmış. Şahzaib yere yığılmış ve kanlar içinde kalmış.

 

Şahzaib, Nimra’nın kurşunundan yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış. İsra, Şahzaib’in durumunu öğrenmiş ve çok endişelenmiş. İsra, hastaneye gitmiş ve Şahzaib’i görüp göremeyeceğini sormuş. Fakat doktorlar ona kötü bir haber vermişler: Şahzaib’in yaşama şansı çok azmış. İsra, bu haberi duyunca çok üzülmüş ve ağlamaya başlamış.

 

İsra, Şahzaib’in yanına girmiş ve onunla konuşmaya çalışmış. Fakat Şahzaib çok zayıf düşmüş ve konuşamıyormuş. İsra, Şahzaib’e çok sevdiğini söylemiş ve ona sarılmış. Fakat Şahzaib’in nabzı durmuş ve gözleri kapanmış. Doktorlar gelip Şahzaib’i kurtarmaya çalışmışlar ama başarılı olamamışlar: Şahzaib ölmüş.

Vazgeçmem Pakistan dizisinin baştan sona incelemesi
Vazgeçmem Pakistan dizisinin baştan sona incelemesi
Yorumlar :
yazgul mamekova, 2023-11-07 12:55:49 tarihinde yazdı:
cok guzel dizi
Ad ve Soyad
Yorumunuz