Silsila Badalte Rishton Ka hint dizisinin baştan sona özeti.

Silsila Badalte Rishton Ka hint dizisinin baştan sona özeti.

Kanal 7'nin yeni hint dizisi Silsila Badalte Rishton Ka özeti. Drashti Dhami dizide Nandini karakterini, Shakti Arora, Kunal Malhotra karakterini Aditi Sharma, Mauli ve Abhinav Shukla, Rajdeep karakterini canlandırıyor. 

Dr. Mauli Malhotra karakterini canlandırıyor. Abhinav Shukla dizide Rajdeep Thakur karakterini canlandırıyor. Mauli ve Nandini birlikte büyümüş en iyi arkadaşlardır. 

Mauli Nandini'yi Rajdeep'in kötü karakteri konusunda uyarır. Ama Nandini ona inanmaz. Rajdeep ile arkadaş olmaya devam eder ama Mauli'den uzaklaşır. 

Aradan yıllar geçer. Mauli Kunal Malhotra ile evli, Nandini Rajdeep ile evlidir. Mauli bir jinekolog ve Kunal bir çocuk doktoru'dur. Çift birbirlerine her konuda yardım eder ve çok da mutlulardır. Nandini ise aile içi şiddet kurbanıdır. Rajdeep hırslı bir iş adamı ve kötü bir eşdir. Nandini'ye hem fiziksel hem de zihinsel olarak kötü davranır. 

Kunal, Nandini ile bir tıp konferansında tanışır ve Nandini'nin Mauli'nin sürekli hatırladığı arkadaşıyla aynı kişi olduğunu anlar. Mauli ile bunun hakkında konuşur ve bir toplantı planlamaya karar verirler ve Nandini ve Mauli yedi yıl sonra tekrar bir araya gelir. Nandini Rajdeep'in çocuğuna hamiledir, korkudan bunu bir sır olarak saklar ama Mauli'ye açıklar. Rajdeep, hamile olduğunu duyunca Nandini'yi döver ve onu yolun ortasında bırakır, Kunal onu bulur ve hastaneye götürür. Nandini düşük yapar ve Mauli onu eşinin bu davranışlarına karşı kendisini korumasını söyler. Maulinin yol göstermesi ile  Nandini Rajdeep'i aile içi şiddet suçlamalarından tutuklattırır. Nandini'yi evlerine getirirler ve Nandini onlarla birlikte yaşamaya ve diğer aile üyeleriyle bağ kurmaya başlar.

Birlikte vakit geçirdikçe Kunal, Nandini'ye aşık olmaya başlar, kendisine Mauli'yi hatırlatır ama Nandini'yi düşünmekten kendini alamaz. Yavaş yavaş, Nandini, Kunal için aynı şeyi hissetmeye başlar, sürekli birbirlerine bakarlar. Nandini, Kunal'a olan duygularını kontrol edemediği için şehri terk etmeye karar verir. Kunal bunu öğrendiğinde, onu durdurur ve ona kendi duygularını itiraf eder. 

Nandini ve Kunal gizlice görüşmeye başlarlar ve kısa süre sonra ilişkileri çok ileri gider. Mauli, Nandini ve Kunal hakkında bilgi sahibi olur, şok olur ve kalbi kırılır. 

Mauli Kunal'dan boşanmaya karar verir. Kunal'a dava açar. Bu süre zarfında Mauli hamile olduğunu anlar.

Kunal bir yanlış anlama sonucu Mauli'yi sahte hamilelikle suçlar ve Nandini ile evlenmek için Mauli'den boşanır. Kunal ve Nandini evlenir.

6 yıl sonra

 

Mauli'nin bir kızı olmuştur. Adı Mishti ve en iyi arkadaşı Ishaan Khanna ile birlikte yaşıyorlar. Mishti, Ishaan'ı babası olarak görür. Nandi'nin de Kunal'dan bir kızı olmuştur. Adı Pari ve Londra'dan dönerler. Kunal ve Nandini Mishti'nin kızı olduğundan habersizdir. Mishti ve Pari tanışır ve üvey kardeş olduklarının bilmedikleri için çok iyi arkadaş olurlar.

 

Bir süre sonra bazı sebeplerden dolayı Kunal ve Mauli'yi karşı karşıya gelir. Mauli, Nandini'nin öldüğünü öğrenir. Kunal Mishti'nin kızı olduğunu öğrenir. Mauli, Nandini'nin ölümüne üzülür. Ve öldüğü için onu affeder. Ishaan, Mauli'ye evlenme teklif eder. Bu sırada Kunal bir kaza geçirir ve hafızasını kaybeder. Sadece Mauli ile olan hayatını hatırlar. Mauli Kunal ile kalırken, Ishaan Mishti ve Pari ile ilgilenir. Kunal hafızasını geri kazandığında, Mauli'ye olan sevgisinin ölmediğini fark eder, ancak Mauli'nin aldığı her kararı desteklemeye söz verir. Mauli Ishaan ile evlenme konusunda da Kunal'ın kendisini desteklediğini görünce Ishaan ile evlenir. Ishaan ve Mauli'nin kısa süre sonra Ansh adında bir oğulları olur.

 

17 yıl sonra

 

Mauli, Kunal ve Ishaan ölmüştür. Mishti, Pari ve Ansh artık büyümüşlardir. Radhika ile kalıyorlar. Mishti, aşka ve bağlılığa inanan bir mükemmeliyetçidir. Pari ise bağlılık fobisi olan olan biridir. üvey kız kardeşler bir etkinlik yönetimi şirketi işletiyorlar. Mishti, erkek arkadaşı Veer ile nişanlanmak üzeredir. Bu arada, Pari'nin çocukluk arkadaşı Arnav ona aşıktır ama Pari onun için aynı şeyleri hissetmez.

Pari, Veer'in en iyi arkadaşı Ruhaan ile tanışır ve ondan etkilenirken, Ruhaan Mishti'ye karşı birşeyler hisseder. Veer'in yardımıyla Ruhaan, Mishti ve Pari'nin evinde bir konuk olarak yaşamaya başlar, Mishti ve Ruhaan çelişkili bir ilişki yaşarlar, Pari ve Ruhaan ise bir dostluk bağı oluşturur. Mishti ve Veer nişanlanır. Ruhaan, Mishti'nin Veer'in nişanlısı olduğunu öğrendiğinde, ona olan hislerini görmezden gelmeye çalışır.

Bu sırada Mishti, Ruhaan'ın yanındayken ne kadar farklı hissettiğini hissederek gerginleşir ve duygularını uzaklaştırmaya çalışır. Öte yandan Pari, Ruhaan'a aşık olmaya başlar, bunu öğrenen Arnav'ın kalbi kırılır. Mishti Ruhaan'a olan  duygularını daha fazla bastırmaz ve ona karşı hissettiklerini kabul eder.  

Mishti ve Ruhaan birbirlerine aşklarını itiraf ederler, Mishti Veer ile olan nişanını bozar. Veer, Mishti ve Ruhaan'ı birbirine aşık olduğunu öğrendiğinde iki kardeşin arasını açmak için bu olanları Pari'ye anlatır. Mishti, Radhika aracılığıyla Pari'nin Ruhaan'a olan duygularını öğrenir, Pari için Ruhaan'a olan duygularını inkar eder. Pari Ver ile Mishti'nin tekrar bir araya gelmesini söyler. Pari bu arada Ruhaan'nın başka birini sevdiğini öğrenir ve kalbi kırılır.

Ruhaan, Mishti'nin fedakarlık yaptığını anlar. Mishti bayılır. Ve bir hastalıktan muzdarip olduğu ortaya çıkar, Pari ve Radhika, Mishti ve Ruhaan'ın birbirlerine olan sevgisini öğrenirler. Pari, Mishti'yi kurtarmak için ona böbreğini verir.

3 ay sonra Mishti ve Ruhaan evlenir ve aynı apartmanda yeni bir eve taşınırlar. Sonunda Mishti, Pari, Ruhaan, Radhika, Ansh ve Arnav birlikte bunu kutlar. Dizi böylece biter. Yani finalde kutlama var.

Silsila Badalte Rishton Ka yayınlandığı dönemde çok tepki çekti. Sebebi ise Nandini karakterinin gelip arkadaşı Mauli'nin evliliğini yıkması. Nandini karakterini canlandıran Drasti Dhami bu yüzden çok tepki aldı ve diziyi bırakma kararı aldı. Bu yüzden dizide öldü olarak gösterildi. Drashti Dhami Madhubala, Yalancı Bahar ve Geet Hui Sabse Parayi Yaralı Kalbim dizilerindeki performansı ile tanınan hindistanın en iyi televizyon oyuncularından biridir. 

Silsila Badalte Rishton Ka da Shakti Arora, Dr. Kunal Malhotra karakterini canlandırıyor. 

Aditi Sharma ise Dr. Mauli Malhotra karakterini canlandırıyor. 

Abhinav Shukla dizide Rajdeep Thakur karakterini canlandırıyor. 

 

Dizide tanıdık bir kaç oyuncu dağa var bunlar biri Bir Garip Aşk'da Arnav Singh Raiazada'nın ablası Anjali karakterini canlandıran Dalljiet Kaur. Oyuncu dizide Amrita karakterini canlandırıyor. Tutku hint dizisinde Maya karakterini canlandıran Jennifer Winget dizide Beyhadh 2 deki Zoya karakteriyle konuk oyuncu olarak dizide yer alacak. Güz Masalı hint dizisinde Raghav karakterini canlandıran Harshad Chopda dize Bepannah dizisindeki Aditya karakteri ile yer alacak. 

Aşk Bir Rüya'da yer alan Jaya Bhattacharya dizide Radhika Malhotra karakterini canlandıracak. 

Silsila Badalte Rishton Ka hint dizisin hikayesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmında görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Silsila Badalte Rishton Ka hint dizisinin baştan sona özeti.
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz