Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu nedir? Selahaddin Eyyubi oyuncuları kimler? Selahaddin Eyyubi dizisi ne zaman?

Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu nedir? Selahaddin Eyyubi oyuncuları kimler? Selahaddin Eyyubi dizisi ne zaman?

 

 

Merakla beklenen yeni TRT 1 dizisi "Selahaddin Eyyubi," başlama tarihi, konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgi çekiyor. Peki, Selahaddin Eyyubi dizisinin içeriği nedir? Dizide hangi oyuncular yer alacak ve ne zaman yayınlanacak?

 

Selahaddin Eyyubi dizisi, günümüzün popüler tarihi dönem dizilerine bir yenisi olarak ekranlara gelecek. Başrolde İlhan Şen'in yer aldığı bu yapım, tarihin en büyük komutanlarından biri olan Selahattin Eyyubi'nin hayatının ve cihadının izini sürmeyi amaçlıyor.

 

Oyuncu kadrosunda İlhan Neşeli, Gülsim Ali İlhan ve Doğan Bayraktar gibi yetenekli isimler bulunuyor.

 

Dizi ne zaman başlayacak sorusuna gelince, Akli Film'in geçmişte TRT için başarılı projelere imza atmış bir yapım şirketi olduğunu göz önünde bulundurarak, Selahaddin Eyyubi dizisinin büyük ihtimalle 2022 Eylül ayında yayınlanması planlanıyor. Ancak, net bir başlangıç tarihi henüz açıklanmış değil. Dizi, her bölümü 60 dakika sürecek şekilde tasarlanmış.

 

Bu heyecan verici yapımın başlama tarihi hakkında daha fazla bilgi bekliyoruz.

 

Selahaddin Eyyubi Dizisinin Oyuncu Kadrosu

 

Uğur Güneş - Selahaddin Eyyubi karakterine hayat verecek olan erkek başrol oyuncusu Uğur Güneş'tir. Uğur Güneş, 10 Kasım 1987 tarihinde Ankara'da doğdu. 181 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. Uğur Güneş, kariyerine birçok başarılı projede yer alarak başlamıştır. Daha önce Diriliş Ertuğrul, Seddülbahir 32 Saat, İsimsizler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kanunsuz Toprakla gibi dizilerde başrol oynamıştır. Henüz sevgilisi bulunmayan Uğur Güneş, bekar bir oyuncudur.

 

Dilin Döğer - İsmet Hatun karakterini canlandıracak olan Dilin Döğer, son olarak O Kız dizisinde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Dilin Döğer, 22 Şubat 1995 tarihinde Diyarbakır'da doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 28 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bölümü mezunu olan oyuncu, mezuniyetinin ardından oyunculuk dersleri almıştır. 167 cm boyunda ve 55 kg ağırlığındadır. Daha önce Ex Aşkım ve O Kız gibi dizilerde rol almıştır.

 

İbrahim Çelikkol, son olarak Kuş Uçuşu dizisinde rol almıştır. 14 Şubat 1982 tarihinde İzmit'te doğan oyuncu, kariyerine profesyonel basketbolculuk ve model olarak başlamıştır. Ancak, Osman Sınav'la çalışmaya başladıktan sonra oyunculuk kariyeri yükselişe geçmiştir. Mihre Mutlu ile evli olan İbrahim Çelikkol, daha önce Kuş Uçuşu, Karadayılar, Keskin Bıçak, Muhteşem İkili ve Siyah Beyaz Aşk gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir.

 

İlhan Şen

Selahaddin Eyyubi dizisinin erkek başrol oyuncusu İlhan Şen, 19 Aralık 1987 tarihinde Bulgaristan'da doğmuştur ve şu an 35 yaşındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan İlhan Şen, 2008 Best Model birincisidir. Son dönemde Şahin Tepesi, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Seni Çok Bekledim ve Ramo gibi dizilerde yan rollerde yer almıştır. Aşk Mantık İntikam dizisinde başrol olarak yer almasıyla dikkat çekmiştir. 1.89 boyunda ve 82 kg ağırlığında olan İlhan Şen, Pınar Gülkapan ile bir ilişki içindedir. İlhan Şen, Selahaddin Eyyubi dizisindeki rolüyle dijital dizilerde ilk kez başrol oynayacak.

 

Doğan Bayraktar (Ahmet)

Doğan Bayraktar, 24 Nisan 1995 tarihinde İstanbul'da doğmuştur ve halen Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Üniversite yıllarında, Erkan Özmar'ın düzenlediği Best Of Model Turkey yarışmasında başarı elde etmiştir. Oyunculuk kariyerine Savaşçı dizisiyle başlayan Doğan Bayraktar, daha sonra Börü 2039 ve Gülümse Kaderine gibi dizilerde rol almıştır. Son olarak, Bein Connect dijital platformunda yayınlanacak olan Selahaddin Eyyubi dizisinin kadrosuna katılmıştır.

Mehmet Ali Nuroğlu (Nureddin Zengi)

Selahaddin Eyyubi dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Mehmet Ali Nuroğlu, 7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. 2023 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur ve daha önce Güvercin, Sen Anlat Karadeniz, Güzel Köylü gibi dizilerde başarılı performanslar sergilemiştir.

 

Gökçe Akyıldız (Sara)

Selahaddin Eyyubi dizisinde Sara karakterine hayat veren Gökçe Akyıldız, 30 Ekim 1992 tarihinde doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 31 yaşındadır. İlk olarak 2002 yılında Bir Tutam Baharat filminde Saime karakterini oynamıştır. 2011 yılında ATV'de yayınlanan ve 2013 yılında sona eren Hayat Devam Ediyor dizisi ile büyük çıkış yapmış ve sonraki süreçte Kötü Yol, Bizim Okul gibi projelerde rol almıştır.

 

Gülsim Ali

Gülsim Ali, Gönül Dağı dizisinden ayrıldıktan sonra Selahaddin Eyyubi dizisinde yer almak için gelen teklifi kabul etti. 1 Ocak 1993 tarihinde Bulgaristan'da doğmuş olan oyuncu, 1.76 boyunda ve 54 kilodur. Gülsim Ali'nin oyuncu Durul Bazan ile ilişkisi olduğu iddia edilmektedir. Daha önce Payitaht Abdülhamid, Seddülbahir 32 Saat ve Diriliş Ertuğrul gibi tarihi dizilerde başarılı performanslar sergilemiştir.

 

Doğan Bayraktar (Ahmet)

Genç kuşağın dikkat çeken oyuncularından Doğan Bayraktar, Barbaros Hayreddin dizisinin ardından bir dönem dizisi olan "Selahaddin Eyyubi"nin kadrosuna katılmıştır. Oyuncu, TRT'nin reyting rekortmeni dönem dizisi "Alparslan Büyük Selçuklu"nun ardından bu yeni projede yer alıyor. Ata binme, kılıç kullanma ve dövüş sahnelerindeki başarılı performansıyla bilinen Doğan Bayraktar, "Selahaddin Eyyubi" dizisinde Ahmet karakterini canlandıracaktır.

Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu nedir? Selahaddin Eyyubi oyuncuları kimler? Selahaddin Eyyubi dizisi ne zaman?
Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu nedir? Selahaddin Eyyubi oyuncuları kimler? Selahaddin Eyyubi dizisi ne zaman?
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz