Özge Özpirinçci hayatı

Özge Özpirinçci hayatı

 

İstanbul'un 1 Nisan 1986 doğumlu oyuncusu Özge Özpirinçci'nin hayatı, başarıları ve kariyeriyle dolu bir serüven sunuyoruz. 

 

İlköğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra lise eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Özpirinçci, Sabancı Üniversitesi'nde Yönetim Bilimleri okudu ve buradan 2008 yılında mezun oldu.

 

Oyunculuk kariyerine Cesaretin Var Mi Aska üyesi olarak başlayan Özpirinçci, Ebru karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Ardından, Kanal D'nin fenomen dizisi Kavak Yelleri'nde Ada karakterini canlandırarak izleyicilerin kalbinde taht kurdu. Melekler Korusun dizisindeki başrol performansıyla televizyon dünyasında kendine sağlam bir yer edindi.

 

Özpirinçci'nin başarılı kariyerinde önemli bir dönemeç, Mete Sözer'in yönettiği "Kayıp" adlı kısa filmde Eşref Kolcak'la birlikte rol alması oldu. Bu film uluslararası festivallerde büyük beğeni topladı ve birçok ödül kazandı.

 

Kişisel hayatında da çeşitli dönemlerden geçen Özge Özpirinçci, 2013 yılında oyuncu Engin Altan Düzyatan'la nişanlanmış ancak ilişkilerini sonlandırmıştır.

 

Dizi ve filmlerdeki başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Özpirinçci, Yeniden Aşk dizisindeki rolüyle Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Sonrasında, Hande Altaylı'nın senaryosunu yazdığı Kadın dizisindeki performansıyla da Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

 

Özge Özpirinçci'nin kariyerinde yer alan önemli yapımlar arasında Cesaretin Var Mi Aska, Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Yeniden Aşk, ve Kadın gibi diziler ile Veda, Anadolu Kartalları, ve Karışık Kaset gibi filmler bulunmaktadır.

Özge Özpirinçci hayatı
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz