Devoleena Bhattacharjee Kimdir?

Devoleena Bhattacharjee kimdir?
Yaşadığı Tartışmalar?
Masum seti perili mi?
Rol Arkadaşı Jigar ile çıktımı? 
 
Masum Yeni Gopi kimdir?
Saath Nibhaana Saathiya Masumda yeni Gopi'yi canlandıracak olan oyuncu Devoleena Bhattacharjee kimdir?
Memleketi: Sivasagar, Assam
Medeni Durumu: Bekar
Boyu: 1.63 cm
Kilosu: 60 kg
Oyuncu Saath Nibhaana Saathiya dizisindeki gopi karakteri ile ünlü popüler 
Oyuncu bu dizi sayesinde Başrolde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 
Eğitimi: Ulusal Teknoloji Enstitüsü mezunu 
Oyuncu olmadan önce Yeni Delhi'de Kuyumculuk Tasarımı üzerine işler yapıyordu.
 Dini: Hinduizm
Hobileri: Dans etmek, Şarkı Söylemek, Yemek Yapmak, Yoga Yapmak, Bahçe ile uğraşmak 
 Yaşadığı tartışmalar Ocak 2015'te Devoleena masum dizi setinde “Paridhi” rolünü oynayan Loveleen Kaur Sasan ile kavga etti. Sebebi ise ikilinin anlaşamaması. Sadece bu da değil masum dizi setinin perili olduğunu bu yüzden ekip ve oyuncuların olumsuz etkilendiğini de söyledi. Namish Taneja Evlât Edindi. Bıçak Sırtı Swaragini hint dizisinde Lakshya karakteri ile tanıdığımız oyuncu evlât edindi. Namish Taneja Dizileri

Oyuncu Devoleena'ın bir başka tartışması ise şöyle oldu. Bhattacharjee senaryosunu yönetmenle prova ediyordu o sırada Vishal ve Vandana Vithlani ona yakın bir yerde şarkı söylemeye başladılar. Buda oyuncuyu rahatsız etti ve iki oyuncu ilede kavga etti.
Daha bitmedi oyuncu Pramila rolünü oynayan oyuncuyu sete getirdiği köpeğini kaçırmakla suçladı. Ve onun hakkında şikayette bulundu.
 
Setteki tartışmalardan sonra oyuncunun adı birde cinayet davasında geçti.  Evet doğru duydunuz gerçek hayattaki bir cinayet davasında adı geçti. 2018'de elmas tüccarının cinayet davasında adı geçti ve  Pant Nagar Polisi tarafından sorgulanmak üzere çağrıldı.
Daha sonra oyuncunun bu olayla bir ilgisi olmadığı anlaşıldı. 
 
Oyuncu hakkında bir de aşk dedikodusu çıkı söylentilere göre masumda Jigar karakterini canlandıran oyuncu Vishal Singh ile çıktılar. Evet sette kavgaları da oldu ama o dönem sevgili oldukları da söyleniyor.
 
Devoleena Bengalli bir baba ve Assamlı bir annenin çocuğu. Oyuncunun çocukluğundan beri müzik ve dansla derin bir ilgisi vardı. Klasik müziği 6 yaşındayken öğrenmeye başladı. Aynı zamanda eğitimli bir Bharatanatyam Dansçısı.
Bhattacharjee yemek yemeyi çok seviyor. Bu yüzdende yeni yemekler denemeye açık biri. Devoleena, 2014, 2017 yılları arasında en çok para kazanan televizyon aktrislerinden biriydi. Lord Ganesha'ya derin bir inancı var. Zain Imam kimdir? Müslüman Hintli Oyuncu Zein İmam kilosu, zein imam, boyu, hobileri, yaşı, hobileri 
Hayvan sever olan oyuncu bir köpek aşığı Angel Bhattacharjee adında bir evcil köpeği var.
Oyuncu masum dizi setinde bir kaza geçirdi ve bu yüzden omurga ameliyatı oldu. Aynı zamanda spor tutkunu ve düzenli olarak spor yapıyor. 

Devoleena'nin hayalindeki rol ise “Saraswatichandra” iki yabancıdaki 'Kumud' karakterini canlandırmak.
Devoleena Bhattacharjee Kimdir?
Devoleena Bhattacharjee Kimdir?