Çağatay Ulusoy kimdir?

Çağatay Ulusoy kimdir? 

 

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990'da İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri Bölümü'nden mezun olan Ulusoy, 1.90 metre boyunda ve 81 kilogram ağırlığındadır. Terazi burcudur.

 

Model olarak kariyerine başlayan Çağatay Ulusoy, 2011 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilmiştir. Oyunculuk yeteneğini geliştirmek için Vahide Perçin ve Altan Gördüm'ün sahibi olduğu sanat okulunda eğitim almıştır.

 

Oyunculuk kariyerine adım atan Ulusoy, 2011 yılında Show TV'de yayınlanan "Adını Feriha Koydum" dizisinde Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırarak tanındı. Dizi, 2 sezon boyunca büyük ilgi gördü.

 

Çağatay Ulusoy, birçok önemli dizi ve sinema projesinde yer almıştır. 2013 yılında Star TV'de yayınlanan "Medcezir" dizisinde Yaman Koper karakterini oynamış ve büyük beğeni toplamıştır. Aynı zamanda "Delibal" adlı sinema filminde Barış karakterini canlandırmıştır.

 

2016 yılında İçerde dizisinde Sarp karakterini oynayan Ulusoy, başarılı performansıyla dikkat çekmiştir. Aynı yıl, Türkiye pazarında aktif olarak satışını sürdüren bir jean firmasının reklam yüzü olmuştur.

 

Son olarak "Koruyucu (Hakan Muhafiz)" dizisinde İstanbul'un Son Bekçisi Hakan'ı canlandıran Ulusoy, macera dolu bir hikayeyi izleyicilere sunmuştur. Şu anda BluTV'de yayınlanacak olan "Yeşilçam" dizisinde başrol oynamaya hazırlanmaktadır.

 

 

Çağatay Ulusoy'un Dizi ve Filmleri

 

1. Adını Feriha Koydum (2011)

 

   Bu dizide Çağatay Ulusoy, Hazal Kaya ile başrolü paylaşmaktadır. Ulusoy'un karakteri Emir Sarrafoğlu'dur. Dizi, kapıcı Zehra'nın kızıyla ilgili gördüğü rüyaları ve yaşadığı kişilik krizini konu almaktadır. 2011 yılında başlayan dizi 2 sezon boyunca devam etmiş ve toplam 67 bölüm yayınlanmıştır.

 

2. Anadolu Kartalları (2012)

 

   Bu filmde, genç havacıların gökyüzüne hakim olma hayali etrafında dönüyor. Çağatay Ulusoy da bu filmde rol almıştır. Binbaşı Kemal Tanaçan'ın rehberliğinde beş genç pilotun hikayesini anlatır.

 

3. Emir'in Yolu (2012)

 

   Bu dizi, "Adını Feriha Koydum"un devamı niteliğindedir ve yine Hazal Kaya ile başrolü paylaşır. Çağatay Ulusoy'un karakteri Emir Sarrafoğlu'dur. Dizi, Feriha'nın kişilik bunalımını ve yaşadığı zorlukları ele alır. 2011 yılında başlayan dizi 3 sezon boyunca devam etmiş ve toplam 80 bölüm yayınlanmıştır.

 

4. Medcezir (2013-2014)

 

   Çağatay Ulusoy, bu dizide Yaman Koper karakterini canlandırmıştır. Dizi, zengin bir mahalleye taşınan genç ve gururlu Yaman'ın hikayesini anlatır. Ulusoy'un performansı, izleyicilerden büyük beğeni almıştır. 2013 yılında başlayan dizi 2 sezon boyunca yayınlanmıştır.

 

5. Delibal (2015)

 

   Bu filmde Çağatay Ulusoy, bipolar hastalığı olan Barış karakterini canlandırır. Barış, hayattan keyif almayı seven bir mimarlık öğrencisidir. Füsun ile yaşadığı aşk hikayesi, beklenmedik bir trajediyle son bulur.

 

6. İçerde (2016)

 

   2016 yılında yayınlanan bu dizide Çağatay Ulusoy, Sarp Yılmaz karakterini oynamıştır. Dizi, iki kardeşin birbirini bulma mücadelesini konu alır. Başarılı oyunculuk performansları ve etkileyici senaryosuyla dikkat çekmiştir. Toplamda 39 bölüm yayınlanmıştır.

 

7. Koruyucu (2019)

 

   Bu dizide Çağatay Ulusoy, genç bir adam olan Hakan'ı canlandırır. Hakan, İstanbul'un gizemli ölümsüzlerinin tehditi altındadır ve şehri kurtarmak için sıra dışı bir görev üstlenir. Ulusoy'un performansı, dizinin başarısına katkı sağlamıştır.

Çağatay Ulusoy Ödülleri

42. Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

Magazin Gazetecileri Derneği 21. Altın Objektif Ödülleri – Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Türkiye Gençlik Ödülleri 2015 – En İyi Erkek Oyuncu

Elle Style Awards 2014 – Yılın En Şık Erkek Kadın Oyuncusu

Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri 2014 – Medcezir ile Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2014 – En İyi Erkek Oyuncu Adayı ve En İyi Drama Gümüş Ödülü: Medcezir

Quality of Magazine 5. Yıl Ödülleri 2014 – En İyi Erkek Oyuncu

Best Model Of Turkey 2010 – Türkiye Birincisi

 

 

 

Çağatay Ulusoy kimdir?
Çağatay Ulusoy kimdir?
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz