Burak Özçivit hayatı

Burak Özçivit hayatı

İstanbul'un 24 Aralık 1984 doğumlu yetenekli oyuncusu Burak Özçivit'in heyecan verici hikayesine tanık olmaya hazır mısınız?

 

Kazım İsmen Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü'nde eğitim aldı.

 

2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan ve "Gelecek Vaat Eden" seçilen Özçivit, modellik kariyerine başladı. Daha sonra, Uğurkan Erez'in ajansında kadro üyesi olarak çalıştı ve birçok tanınmış markanın defilelerinde ve sergi şovlarında boy gösterdi.

 

Oyunculuk kariyerine 2006 yılında "Eksi 18" dizisinde genç Komiser Murat karakterini canlandırarak adım atan Özçivit, sinemada da kendine yer buldu. "Musallat" adlı sinema filminde rol aldıktan sonra televizyonda da başarılı işlere imza attı. "Zoraki Koca" ve "İhanet" gibi dizilerde rol alarak yeteneğini kanıtladı.

 

Muhtesem Yüzyıl dizisindeki Malkoçoğlu karakteriyle geniş kitlelere ulaşan Özçivit, Çalıkusu dizisinde Kamran rolüyle de dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca, 2015-2017 yılları arasında yayınlanan ve büyük ses getiren "Kara Sevda" dizisinde başrol oynadı.

 

Kişisel hayatında da mutlu bir dönem geçiren Özçivit, 2017 yılında Fahriye Evcen ile evlendi ve Nisan 2019'da oğulları Karan Özçivit dünyaya geldi.

 

2019'da başlayan ve büyük ilgi gören "Kuruluş: Osman" dizisinde başrol olarak Osman Gazi'yi canlandıran Burak Özçivit, başarılı kariyerine sinema filmleriyle de devam etmektedir.

 

Burak Özçivit'in oyunculuk serüveninde yer alan önemli yapımlar arasında "Ekşi 18", "Zoraki Koca", "Baba Ocağı", "Muhtesem Yüzyıl", "Çalıkusu" gibi diziler ve "Musallat", "Zarafa", "Kardeşim Benim" gibi filmler bulunmaktadır.

Burak Özçivit hayatı
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz