Alina Boz Kimdir?

Alina Boz Kimdir?

 

Alina Boz, 14 Haziran 1998'de Moskova'da doğmuştur. İstanbul'da nüfusa kayıtlı olan Boz, 1,73 metre boyunda ve 50 kilogram ağırlığındadır. Mavi gözlü ve İkizler burcudur. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi'nde almıştır.

 

Kahverengi teni, yeşil gözleri ve sarı saçları ile dikkat çeken Alina Boz, annesinden gelen yüz güzelliğiyle bilinir. 9 yaşında tiyatro eğitimine başlayan Boz, daha sonra bir ajansa katılarak reklam filmlerinde ve dergi çekimlerinde yer almıştır. Oyunculuk tutkusunu keşfettikten sonra eğitim hayatını Rusya'da tamamlamıştır.

 

Oyunculuk kariyerine Cesur Hemşire dizisinde Canan karakteriyle adım atan Alina Boz, Paramparça ve Sevda'nın Bahçesi gibi yapımlarda da rol almıştır. Ayrıca, Kacma Birader ve Vatanım Sensin gibi önemli yapımlarda da yer almıştır. Şu anda Maraşlı dizisinde başrolde oynamaktadır.

 

Maraşlı Dizisinin Konusu

 

Özel Kuvvetlerden emekli olan Maraşlı, sahaf dükkanında sakin bir yaşam sürmeyi tercih eder. Ancak kızı Zelis'in vurulmasıyla hayatı değişir. Kızını kurtarmak için her şeyi göze alan Maraşlı, acısını unutamaz. Bir gün, dünya güzeli Mahur Türel, sahaf dükkanına girer ve istemeden bir olaya karışır. Maraşlı, Mahur'un hayatını kurtarır ve bu olayın ardından kaderleri birbirine bağlanır.

Alina Boz Kimdir?
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz